בחקירה של חברת ויצמן יער מודיעין עסקי שהתפשטה מארה"ב דרך אפריקה וישראל ועד לווייטנאם, נגלה סגנון חייו הראוותני של פטריק אלוני החשוד בעוקץ חברה בסכום של יותר מ-24 מיליון דולרים

חברת MSC נפלה קורבן לתרגיל עוקץ של איש העסקים פטריק אלוני. בצל משבר הקורונה, כך נודע, אלוני טען בפני MSC כי הוא מסוגל להביא לה עסקה מהירה לרכישת 200 אלף קרטונים של כפפות ניטריל מיצרן בווייטנאם.

MSC נדרשה על-ידי אלוני להעביר את כל סכום העסקה מראש. היא העבירה לו סך של למעלה מ-23 מיליון דולר. הכסף הועבר על פי הנחייתו של אלוני לחשבון בנק של חברה קנדית בספטמבר 2020. מאז, כך עלה במסגרת חקירה של חברת המודיעין העסקי ויצמן-יער וממצאיה הועברו לאחרונה למשטרה, לא נראה כל זכר לכפפות.

בדיקה שנערכה על ידי ויצמן-יער בוויטנאם ישירות מול המפעל – העלתה כי המפעל לא מכיר אדם בשם פטריק אלוני או חברת CPI שהוא הציג עצמו כבעליה. כמו כן כי לא בוצעה כל הזמנה או רכישה של כפפות עבורו או עבור MSC.

מהבדיקה התברר כי גם מספרי המכס שסופקו על ידי אלוני – כאשר התבקש לספק ראיות לכך שקיים מטען כזה של כפפות – הוא פיקטיבי לכאורה.

From the news

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.

    צור קשר