צוותי מעקב וצוותים טקטיים

צוותי המעקב והצוותים הטקטיים של ויצמן יער, כוללים יוצאי יחידות מיוחדות ויוצאי שירות הבטחון.
במהלך השנים, ביצענו אלפי מבצעים מורכבים ברחבי העולם, אשר כללו ביצוע
מעקבים ותצפיות, הקמות מגע, השתלות וכד' בין היתר גם בטריטוריות מורכבות לפעילות.

מעקבים

מעקבים המבוצעים במסגרת חקירה כלכלית אודות האובייקט – במעקבים מסוג זה, ייבחנו עיסוקיו השונים של אובייקט החקירה, כמו גם ביקורים ופגישות שלו בגופים פיננסיים שונים (כדוגמת בנקים, למשל).
מעקבים המבוצעים במסגרת איסוף מידע עסקי – מעקבים מסוג זה יעסקו בזיהוי השותפים העסקיים של המתחרה (למשל, לקוחות, ספקים, משקיעים וכד').
מעקבים המבוצעים במסגרת חקירת בגידה במהלך נישואין או בעת גירושין – מעקבים בתחום זה יתמקדו בגילויים של קשרים נוספים, זיהוי הפרטנר/ית לבגידה, תיעוד חיים "כפולים" וכן הלאה.

מעקב מקצועי מתבצעים, לרוב, בצוות המורכב משני עוקבים, אשר אחד מהם רוכב על אופנוע ואילו העוקב השני נוהג ברכב, וזאת, כדי להתכונן לאפשרות כי אובייקט המעקב יבחר להתנייד באופנים שונים, כמו גם לצורך הסתרת עצם המעקב מהאובייקט. בהתאם לכך, במקרים מסוימים, בעת הצורך, יבוצע מעקב רגלי, כאשר האובייקט יבחר לנוע בהליכה במקום בנסיעה. ניתן, אם כן, להבין, כי למיומנות המעקב חשיבות גבוהה בהצלחתו, כמו גם לניסיון הנדרש בתחום מצד העוקבים ולהכרת הטקטיקות והטכניקות המתקדמות הקיימות בתחום המעקבים.

המטרה המבוצעת בתיק היא תיעוד שגרת יומו של האובייקט הנעקב, למידת פעולותיו השונות המתבצעות במהלך זמן המעקב וקבלת אינדיקציות ופרטי מידע שונים הנוגעים לנעקב ולתיק החקירה. במהלך המעקבים תתועדנה בתמונות סטילס המבוצעות במצלמות סמויות, נקודות התנהלות מהותיות, אשר תוכלנה לשמש לצורך הצגתן כראיות קבילות בבית המשפט. לאורך כל המעקב, מעודכן הלקוח באופן שוטף בהתרחשויות הנצפות. במידה וקיימים במהלך זמן זה אירועים חריגים הדורשים החלטה בזמן אמת צוות, מבצע צוות המשרד הערכת מצב מקצועית מושכלת ושקולה, ומעדכן את הלקוח בהתאם.

כיצד מסתיימים מעקבים – מה מקבל הלקוח בסיום חקירה כזו?

בסיום המעקב מקבל הלקוח דו"ח מסודר ומפורט, סרטוני הווידיאו ותמונות הסטילס המסכמות את עיקר פעילותם של החוקרים הפרטיים והממצאים שהתגלו במהלך המעקבים. כפי שהזכרנו קודם, הצגת ממצאי מעקב כראיות בבית משפט היא פעולה שגורה למדי, ולכן, אנחנו, במשרד חקירות ויצמן יער, מקפידים על חוקיותם של הממצאים ודרכי השגתם, על מנת, שבסופו של יום, הם יתקבלו כראיות ויוכלו לשמש את הלקוח בבית המשפט.

למשרד חקירות ויצמן – יער יכולות וניסיון במעקבים במעל 50 מדינות שונות ברחבי העולם. על לקוחותיו נמנים גופים ציבוריים וממשלתיים, חברות מסחריות, משרדי עורכי דין בולטים ועוד. כל החקירות המפורסמות ביותר במדינה בוצעו על ידי משרד זה, אשר חקק על דגלו מקצועיות, דיסקרטיות ויחס אישי לכל לקוח!

ביצוע מעקבים

בסרטי הבילוש השונים, תמיד מעקבים נראים מעניינים, מרתקים, וסוערים בחיים האמיתיים זה הרבה פחות מסעיר, להיפך, מעקבים מגיעים ממקומות לא חיוביים. עבודת המעקב היא עבודה לא פשוטה הדורשת מאמץ ומשאבים רבים. מעקבים מבוצעים בתנאי שטח קשים ולא פשוטים, ויש לבצעם בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח. לכן יש לבחור חוקר פרטי מנוסה ומיומן שיצליח להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור הלקוח בכל תנאי שטח.

מטרתו של מאמר זה היא להבין איך מתנהל מעקב, מרגע פנית הלקוח אל חברת החקירות.

מעקב מקצועי

ישנם דרכי מעקב הפוגעים בצורה מסוימת באובייקט אחריו מתבצע המעקב, והם אינם נחשבים כחוקיים או קבילים. לכן באם הנכם מעוניינים לבצע מעקב אחר אדם מסויים עשו זאת רק בעזרת חברת חקירות אשר חוקריה מיומנים ומכירים היטב את החוק. חברת החקירות ויצמן יער עוסקת מזה 40 שנה בתחום, וחוקריה מבצעים את המעקבים בדרך הטובה ביותר, תוך שימוש באמצעים חדשניים. פנו אליה עוד היום לייעוץ.

מעקבים חוקר פרטי

מעקבים – עבודה בצללים

המילה מעקב נגזרת ישירות מפעולת ההתחקות אחר ההתנהגות או המעשים של מישהו. בראש ובראשונה הפעולה צריכה להיות סודית על מנת לא להתגלות על ידי האובייקט. פעילות המעקב מתחלקת לשני חלקים: מעקב במקומות פתוחים ומעקב במקומות סגורות. המעקב נעשה בתנאים שונים חלקם מסובכים יותר וחלקם פחות.

ישנם סוגי מעקבים שונים:

מעקב רגלי – מעקב בו נעשה הכל בצורה רגלית, ללא כל שימוש ברכב, מעקב זה ניתן לביצוע במקומות מוגבלים.

מעקב רכוב –  מעקב שנעשה באמצעות רכב, רכבת, אופנוע ולעיתים אף בטיסות, שהחוקר עוקב מרחוק בתוך כלי תחבורה.

מעקב בגידות – נעשה באמצעות דרכי מעקב שונים, לעיתים באמצעות מעקב רגלי או ברכב, בשטחים פתוחים או סגורים הכל תלוי בנסיבות.

חוקר פרטי מעקבים

מעקב נחשב לאחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר במסגרת עבודתו של החוקר הפרטי. מאחר ומעקבים אודות אובייקט (או אובייקטים) החקירה מבוצעים באופן סמוי לחלוטין, מעקבים אלה מסייעים בהשגתן ובהבאתן של הראיות הקונקרטיות לבית המשפט ואף מסייעים בקבלת תמונת המצב האובייקטיבית בזמן אמת. אי לכך, עבור חוקר פרטי, מעקבים הם האמצעי היעיל ביותר להשגת המידע הרלוונטי.

 

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.

    Contact