בדיקה לאיתור וניטור האזנות

הבדיקות מתבצעות באמצעות מכשירים חדשנים ומשוכללים,שפותחו בארה"ב לשוק הביטחוני.

בדיקת האזנות

מערכת OSCOR-GREEN

המכשירים נחשבים למתקדמים ביותר מסוגם ונבנו ויועדו במיוחד לניטור וגילוי האזנות.
הציוד כולל מערכת משולבת ממוחשבת ומתוחכמת, מסוג OSCOR – GREEN לסריקת כל ספקטרום התדרים שבשימוש כיום ונותן מענה הן לגבי אמצעי האזנה שהוטמנו במקום והן לגבי אמצעים חיצוניים שחוברו והוסלקו על קווי הטלפון החיצוניים או באמצעות רשת החשמל.
מערכת נוספת הינה מערכת מסוג ORION, המשמשת לסריקה וגילוי של מכשירי האזנה ורכיבים אלקטרוניים סמויים. 

  מערכת ORION

מערכת ORION מספקת מענה לאיתור רכיבים כגון: אמצעי האזנה סלולאריים, גם בעת שהם אינם משדרים, אמצעי האזנה שאינם פעילים עוד, עקב תקלה או התרוקנות הסוללות וכן אמצעי האזנה והקלטה פאסיביים שאינם משדרים כלל (מקליטים מקומיים, מיקרופונים מחווטים ועוד). המערכת מאפשרת איתור רכיבי האזנה המוסתרים בתוך חפצים, רהיטים, קירות וכו'
במקביל להפעלת הציוד המתוחכם, מתבצעות בדיקות פיזיות בחלל הנבדק תוך שימוש בציוד סריקה ידני וכן בקווי הטלפון והשלוחות הפנימיות כדי לגלות אפשרות של חיבורים טפילים המעידים על קיום האזנה.

כאשר מתקבלת אינדיקציה מחשידה לקיום ציוד האזנה, מאפשר הציוד חיפוש מתוחכם ומקורב של מיקום המשדרים וחשיפתם.
בנוסף נעשה שימוש במכשור אלקטרוני מתקדם לסריקת ספקטרום התדרים המשמשים מצלמות סמויות אלחוטיות וכן מכשור מיוחד המאפשר גילוי פיזי של עיניות המצלמות הסמויות.

בדיקה לאיתור וניטור טלפונים ניידים

הבדיקה כוללת סריקת המכשיר לאיתור תוכנות זדוניות / MALWARE, תוכנות ריגול וציתות, וירוסים וkeyloging, באמצעות תוכנות ייעודיות.
בנוסף מתבצע תהליך זיהוי תוכנות ריגול וציטוט בהתאם למתודולוגיה ייחודית הכוללת:
הקלטת כלל התקשורת בין המכשיר הנבדק לבין רשת האינטרנט.
הכנסת כלל המידע הגולמי שהוקלט למסד נתונים מובנה המאפשר יכולת להתמודד ולנתח כמויות מידע גדולות.
שימוש באלגוריתמים לניתוח סטטיסטי אשר פותחו מתוך הכרות וניסיון רב בתחום, במטרה לסווג תעבורה המסווגת כחריגה משגרה ואינה מתאימה לאופי הפעילות במכשיר סלולרי.
בחינה מעמיקה של תעבורה וסיווגה על מנת לזהות תעבורה העלולה להיווצר מקיומה של תוכנת ריגול וציתות.

אחד החוקים הבסיסיים ביותר בכל מדינה דמוקרטית הוא זכותו של אדם לפרטיות. במדינת ישראל, הזכות לפרטיות מוגדרת כחוק יסוד, ומערכת המשפט והאכיפה מגנה על החוק הזה בקנאות רבה. הזכות לפרטיות כוללת מרכיבים רבים, ובין היתר את היכולת לנהל שיחה בטלפון הנייד מבלי שמישהו יבצע האזנה לטלפון הנייד שלך.

מה הסכנות שבהאזנה לטלפון נייד?

אוזן שלישית שמאזינה לשיחה פרטית המתקיימת בין שני אנשים עלולה לפגוע במי מהצדדים, הן ברמה העסקית והן ברמה האישית. ציתות לטלפון נייד יכול להתבצע לצורכי ריגול תעשייתי, וכך להפיק מידע עסקי שפוגע במקום העבודה של אחד הצדדים בשיחה. במצבים אחרים, הציתות יכול להתבצע על רקע אישי במסגרת של ניהול משפט גירושין או סכסוך פרטי, ולפגוע באחד הצדדים בחלוקת הרכוש, בהסדרי ראייה של הילדים ובנושאים רגישים אחרים. אלו, כמובן, דוגמאות קיצוניות, אך אין לזלזל ולו בפגיעה הקלה ביותר וביצירת אי נעימות בין אנשים בעקבות ציתות בלתי חוקי לטלפון הנייד. במילה אחת, לכל אדם שמורה הזכות לדבר בטלפון שלו מבלי שיאזינו לשיחותיו.

קל לפגוע, אך קשה להגן

כמו בכל נושא אחר בחיים, קל מאוד לפגוע באדם באמצעות האזנה לטלפון נייד שלו, אך קשה מאוד להתגונן מפני הסכנה הזו. ציוד ציתות אינו קשה לשימוש וקל להשיג אותו בחנויות שונות בארץ או באתרי מסחר בינלאומיים ברשת האינטרנט. יחד עם זאת, לגלות ולנטרל ציתות לטלפונים, זו כבר משימה למקצוענים. יש לבצע בדיקה לאיתור דרכי הציתות וחסימתם. מעבר לזאת לעיתים ניתן לגלות מי עומד מאחורי המעשה ומה הן מטרותיו. כאן כבר נכנס לתמונה משרד חקירות ויצמן יער.

במשך השנים הרבות של עבודתנו בתחום החקירות, טיפלנו במקרים רבים של ציתות לא חוקי לטלפונים ניידים אומר אשר ויצמן מבעלי ויצמן יער חקירות יש לנו את הציוד המתקדם ביותר שיש לצורך גילוי האזנות סתר. אנו יודעים לנטרל את איום הציתות, ויש לנו את כל הכלים כדי לבצע חקירה מקיפה ודיסקרטית, במהלכה נפעל לנסות ולאתר בפני הלקוח שלנואת האדם או הגוף שעומדים מאחורי המעשה. מעבר לזאת, ממצאי החקירה שלנו כוללים ראיות, שניתן להגיש אותן לבית המשפט, אם וכאשר יוחלט לטפל משפטית בעבריין.

איך תדעו שמצותתים לשיחות שלכם?

אם אתם מרגישים שמידע עסקי רגיש זולג למתחרים שלכם, יש לכם רעשים מוזרים בטלפון, מידע אישי שלכם נמצא בידי אנשים שאין להם גישה איליו, אזי כדאי לבצע בדיקת האזנה לטלפון נייד או נייח וכן בדיקה בבית במשרד וברכב שאלה המקומות שבהם בדרך כלל מוטמן מכשיר ההאזנה.

ויצמן יער משרד חקירות נמצאים כאן כדי לעזור לכם להגן על הפרטיות שלכם, במקצועיות, ביעילות וברגישות.
צרו קשר ונעזור לכם להתגונן מפני האזנות לטלפון נייד: 03-5627777

בדיקת האזנת סתר

בדיקת האזנות סתר היא בדיקה מקיפה, ובמהלכה נבדקים פרמטרים שונים תוך חיפוש אחר האזנות הן האזנות קוויות קרי על גבי טלפון נייח או נייד והן האזנות נפחיות כלומר מתקני האזנה שהוטמנו בחלל החדר בקירות או תקרה או בכל מקום אפשרי באזור נשוא הבדיקה.

הבדיקה היא גם פיזית – הטכנאים שלנו משוטטים בחדר ובאמצעות ציוד מיוחד ויעודי תרים אחר התקני ציתות שלא אתם התקנתם, במקרים של חשד להאזנה בטלפון נייד ילקח המכשיר הנייד לבדיקה שתעשה במעבדה במשרדנו. במקרה של איתור מכשירי ציתות נדווח לכם על כך, ואף נסיר לבקשתכם את התוכנה שבאמצעותה האזינו למכשיר שלכם ואו נייעץ לכם כיצד ובאיזה מהלכים לנקוט בעקבות גילויי העובדה שהאזינו לכם.

נציגי השירות שלנו זמינים לכל שאלה ועניין, כך שאם יש לכם שאלה בנושא בדיקות האזנות ו/או האזנות סתר אתם יכולים לפנות אלינו במסגרת שעות הפעילות ולקבל תשובות לכל השאלות.

אנו נבדוק ובמידה ונאתר מכשירי ציתות נדווח לכם על כך, ואף נסיר לבקשתכם את התוכנה שבאמצעותה האזינו למכשיר שלכם ואו נייעץ לכם כיצד ובאיזה מהלכים לנקוט בעקבות גילויי העובדה שהאזינו לכם.

בדיקת האזנות לטלפון סלולרי

לחברת ויצמן יער חקירות מחלקה המתמחה בגילוי האזנות סתר על כל סוגיהן. במחלקה מועסקים טכנאים בעלי רקע בתחום של בדיקת האזנות וידע רב בתחום זה.

משרדנו מחזיק בציוד ייחודי ויקר ערך, הציוד המתקדם ביותר הקיים בתחום בדיקת האזנות סתר. ציוד זה פותח במקורו עבור מערכות הביטחון לטובת ביצוע העבודות בדרך היעילה, המהירה והאיכותית ביותר, והיום הוא משמש אותנו גם לצרכים אזרחיים. אנו מקפידים על עדכון ושדרוג כלל המערכות באופן שוטף, בהתאם להתפתחויות והשינויים הקיימים בתחום, כמו גם  על ביצוע עבודות ברמה גבוהה ביותר – ככל שמאפשר לנו החוק.

האזנה לטלפון נייד

בדיקת האזנות נעשית עבור לקוחות אשר חושדים שקיים ציתות בסתר למכשירי הטלפון שלהם. האזנות כאלו ניתן לעשות לטלפונים קוויים או אלחוטיים. הן אסורות מבחינת החוק, גורמים פליליים, עסקיים ואחרים משתמשים בהם, למרות זאת, במקרים שונים. השירות ניתן עם שיתוף פעולה מלא אם המבקש. ניתן להיעזר בחברת "ויצמן יער חקירות" המתמחה בתחום.

האזנות סתר לטלפון נייד

האזנה לטלפון ללא ידיעת בעליו ובהסכמתו נחשבת ללא חוקית. למרות הוראות החוק, קיימים מקרים בהם גורמים פליליים, עסקיים ואחרים עושים זאת כדי לקבל מידע חסוי על יריבים וכדומה. ניתן לבדוק האזנות סתר בנושאים אלו, ואת השירות מספקות חברות חקירות. השירות ניתן פרטני לכל לקוח בשיתוף פעולה מלא עימו. חברת "ויצמן יער חקירות" מתמחה בתחום.

בדיקת האזנה לטלפון סלולרי

מומלץ לפנות לחברת "ויצמן יער חקירות" אשר הינה בעלת ניסיון רב בנושא האזנה לטלפון, בביצוע חקירות כלכליות, אישיות, איתור רכוש ואנשים ועוד. מומחי החברה יגישו דו"ח על הממצאים אשר יכול לשרת את הלקוח בבתי משפט, בתביעות, בבוררויות ובנסיבות אחרות. החוקר המטפל בנושא יכול גם להעיד לטובת הלקוח בבתי משפט, ככל שיתבקש.

האזנות סתר

אדם שחושד שמאזינים לו יכול לבקש ביצוע בדיקות לאיתור האזנה לטלפון, ואם מתגלה שאכן מצותתים לו בסתר – הוא יכול להגיש תלונה למשטרה וגם תביעה אזרחית. אחרי הכול, החוק בישראל אינו מתיר ביצוע האזנות סתר, וזו נחשבת כעבירה חמורה אלא אם מדובר בהאזנות הנעשות במקרים מיוחדים על ידי גופים ממשלתיים (משטרה שב"כ) באישור צו של שופט.

ויצמן יער חקירות מבצעת את כל סוגי הבדיקות באמצעות הציוד המתקדם ביותר, ומספקת תשובות מדויקות בתוך זמן קצר. כל לקוח של החברה מקבל שירות בדיסקרטיות מוחלטת, ותוצאות הבדיקה מועברות אליו בלבד.

בדיקת האזנות – איך מתבצע?

חברת "ויצמן יער חקירות" הינה חברה בעלת מוניטין בתחום ומומחיה הינם בעלי ניסיון מצטבר בכל הקשור לחקירות, האזנות סתר, לאיתור רכוש ואנשים ועוד. מומלץ לפנות אליה לצורך קבלת שירות מקצועי עם יחס אישי. לחברה לקוחות בכל הארץ והיא מבצעת חקירת גם בחו"ל לטובת גורמים הנזקקים לכך.

בדיקת האזנות סתר

בשלב הראשון לומדים מומחי החברה על החשד ואחר כך מגיעים לשטח. בדיקת האזנות נעשית בשתי דרכים עיקריות. הראשונה היא באמצעות ציוד מיוחד והדרך השנייה היא על ידי בדיקה פיזית. את שתי העבודות הללו עושים מומחים מטעם החברה, ובמקרים רבים, הם משלבים את שתיהן כדי לבדוק לעומק את העניין. בחברה מקצועית קיים ציוד יקר ערך אשר מסוגל לאתר האזנת סתר. מפעילים אותו טכנאים המתמחים בנושא. הם בעלי רקע בתחום והידע והניסיון הרב שלהם מאפשר להם גילוי האזנות כאלו אם, כמובן, קיימות. הציוד הנ"ל מתקדם מאוד ותמיד משדרגים אותו ככל הניתן וככל שהחוק מאפשר. בדיקה פיזית או נפחית עבור טלפונים ניידים, נעשית על ידי טכנאים ומומחים לנושא אשר סורקים את המקום לגביו יש חשד או כל מקום אחר עליו מצביע הלקוח. המטרה היא למצוא התקני ציתות מוחבאים. את הבדיקה עושים באמצעות מכשירי איתור מיוחדים. במידה ומגלים האזנת סתר ניתן להתלונן על כך במשטרה. ניתן במקביל לקחת את הטלפונים לבדיקה במעבדה ושם להסיר את התוכנה שהותקנה לביצוע הציתות. החברה תסלק את מכשירי הציתות שהתגלו על פי בקשת הלקוח, בכך השירות הופך להיות מקיף ויעיל. בהמשך יכול הלקוח לבקש שירותים נוספים הקשורים בסכסוך שבינו לבין הגורם שהאזין לו בסתר. בין היתר, אבטחת המידע שבבעלותו, חקירות כלכליות ועוד.

בדיקת האזנה לטלפון

האזנה לטלפון ניתנת לאיתור בשתי דרכים עיקריות. האחת היא בעזרת ציוד מיוחד המוצמד לטלפון או המסוגל לבצע בדיקות נפח למכשירים ניידים. הדרך השנייה היא פיזית וכוללת בדיקה בעין לאיתור מכשירי ציתות ולצידה בדיקה באמצעות ציוד מתוחכם המיועד לכך. בשני המקרים עושים את העבודה טכנאים ומומחים אחרים המכירים היטב את הנושא. במקרים רבים משלבים את שתי השיטות כדי לבדוק אם קיימת האזנת סתר מורכבת כזאת. תחילת התהליך הוא בישיבה מול הלקוח להבנת הבעיה והרקע לה, לאחר מכן מגיעים למקום ופורסים את הציוד המתקדם ביותר אשר מבצע גם בדיקות נפחיות. החברה דואגת לשדרג את הציוד כל העת כדי להגיע לתוצאות מרביות. במידה ולא קיימות האזנות סתר אז הלקוח יכול להירגע וגם זאת תוצאה חיובית מבחינתו. במידה ואכן מגלים כזאת, ניתן לסלק את מכשירי הציתות המגוונים, במקביל, לקחתו למעבדה לשם זיהוי התוכנה והסרתה. כך עד שהמקום נותר נקי. הלקוח הנפגע יכול להגיש תלונה למשטרה מאחר והאזנת סתר אינה חוקית. ממצאי חברת החקירות יכולים לסייע למשטרה בקידום החקירה. הלקוח יכול לבקש מהחברה שירותים שונים הנוגעים ישירות לסכסוך הקיים מול הגורם המאזין. בין היתר חקירות כלכליות, פעילות לאבטחת המידע הרגיש שבידו ועוד. לחברה יש יכולות לתת לו שירות מקיף ותומך שכזה.

 

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.

    צור קשר