שאלות נפוצות

אני עומד להיפגש עם החוקר, מה עלי להכין?

ראשית מוכנות נפשית, כי כל חקירה עשויה להציף ממצאים שאינם תמיד נעימים. בנוסף, רצוי להכין דף על כל השאלות שיש לכם ועם מגוון נתונים שעשויים להיות חשובים. כך למשל רצוי לרשום תאריכים, כתובות ושמות רלוונטיים.

באיזה שלב כדאי לערב חוקר פרטי?

הניסיון הרב מלמד שברגע שמתעורר החשד הראשוני והוא אינו חולף בתום כמה ימים, אין לחכות יותר מדי, אלא צריך לפנות אל משרד חקירות, כך שהנושא יטופל באופן מקצועי ומכם תיחסך תחושת החמצה וחוסר אונים.

תוך כמה זמן אקבל תשובות?

מצד אחד לא ניתן לדעת בדיוק מתי החקירה תגיע לתומה, ומצד שני כן נהוג לקבוע עוד בתחילת החקירה לוח זמנים. בכול אופן החקירה מתבצעת בצמוד לתכנון ידוע מראש ולצד עדכון שוטף של הלקוח.

מה התפקיד שלי בעת החקירה?

בעיקר להיות זמין לקבל מידע ולעמוד מהצד – להמשיך ולשדר שגרה כרגיל, כי הרבה פעמים חשוב שהצד שנחקר לא יחשוד, אלא ישמור על התנהלות שוטפת.

רוצה לפנות לחוקר פרטי אך חושש שהצד השני יגלה – מה עושים?

אין צורך לחשוש שמושא החקירה יעלה על מזמין השירות. החוקר מחויב לשמור על דיסקרטיות מלאה ואת פרטי החקירה חסויים. בנוסף, בלא מעט מקרים מושא החקירה כלל לא מודע לעובדה שהוא נחקר, אלא אם כן מזמין השירות מבקש לאמת אותו עם הממצאים ואז הדבר נעשה בתאום .

כיצד מתבצע הליך החקירה?

עבור כל מקרה נבחרים כלי מעקב מעט שונים. כך למשל ניתן לעקוב ברגל או מהרכב, ניתן להכין סיפור כיסוי מתאים לדמות מסוימת שתתחבר ותתשאל, ניתן להיעזר במצלמות סמויות ובמכשיר הקלטה והאזנה, ואף ניתן לבצע חקירות מידענות ברשתות החברתיות ובשרתי החיפוש תוך שימוש בתוכנות ייעודיות באופן כללי לכל מקרה "נתפר" השימוש היעודי המתאים ובמרבית המקרים משולבים האמצעים זה בזה לקבלת תמונה כוללת

אני חושד שעוקבים אחרי, יש טעם שגם אני איעזר בחוקר?

כמובן! בעגה המקצועית בדיקת מעקב קרויה "אבטחת פעילות מודיעינית" – אפ"מ. תהליך זה מבצעים באמצעות צוות עוקבים, מתוך מטרה לאתר עוקבים סמויים מטעמו של לקוח אחר. כמו כן, הרבה פעמים צץ צורך משלים – לבחון האם קיימים מכשירי הקלטה באזור, ופה ניתן להיעזר בציוד ייעודי שסורק באופן מקיף האם נמצאים בקרבת מקום מכשירי האזנה. לויצמן יער חקירות ציוד לגילוי האזנות  שעלותו עשרות אלפי דולרים מכל סוג שהוא והבדיקה נעשית על ידי טכנאי שהוא עובד החברה ולא קבלן חיצוני כך אין חשש שדווקא הבודק הוא זה שישים האזנה במסווה של הבדיקה לגילוי האזנה….

ידוע לי שהאזנה לטלפון משרתת את החוקר, אך האם זה חוקי?

אסור על פי חוק להאזין לשיחה, עם זאת מותר להקליט שיחה כל עוד החוקר הוא חלק מהשיחה, והפעולה בהחלט נחשבת חוקית.

האם חוקר פרטי יכול להשיג גישה למאגרי מידע חסויים?

אומנם גם לחוקר פרטי אסור להשיג גישה למאגרי מידע חסויים, אך מצד שני קימיים הרבה מאד מאגרי מידע בתשלום שלחוקר גישה אליהם  וכן ניתן כמובן להשיג מגוון פרטים חשובים, בדרך יצירתית ומקורית.

מעקבים

מעקב נחשב לאחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר במסגרת עבודתו של החוקר הפרטי. מאחר ומעקבים אודות אובייקט (או אובייקטים) החקירה מבוצעים באופן סמוי לחלוטין, מעקבים אלה מסייעים בהשגתן ובהבאתן של הראיות הקונקרטיות לבית המשפט ואף מסייעים בקבלת תמונת המצב האובייקטיבית בזמן אמת. אי לכך, עבור חוקר פרטי, מעקבים הם האמצעי היעיל ביותר להשגת המידע הרלוונטי הנדרש […]

חקירה כלכלית – צעד אחר צעד

חקירה כלכלית מתנהלת כאשר דבר מוביל לדבר, מסמך יכול לרמוז על כך שלאדם או חברה נכסים בחו"ל או חשבונות שלא הצהיר עליהם. השילוב בין מעקב, חקירות בכיסוי וגילוי ובדיקת מסמכים שונים יביאו בסופו של דבר לגילוי המצב האמתי של האדם או החברה במישור הכלכלי

מתי כדאי להזמין חקירת איתור נכסים?

 בעת גירושין – בני זוג שמחליטים להיפרד צריכים לחלק ביניהם את הרכוש. אם מתעורר חשד שלאחד מבני הזוג יש רכוש או נכסים שהוא לא דיווח עליהם. כאשר צריך לחלק ירושה- על מנת להיות בטוחים שאכן מחלקים את כל הרכוש ושאותו אדם שנפטר לא החזיק ברכוש או בנכסים נוספים בארץ ובחו"ל .

באיזה מקרים מבצעים חקירה כלכלית?

ירושה – אנשים מבוגרים אשר מסיבה מסוימת מעוניינים להוריש סכום מסוים של כסף או רכוש ספציפי לאדם שאינו נמצא ברשימת היורשים החוקיים, יכול לנסות להסתיר את הרכוש או את הכספים. גירושין –בני זוג הנמצאים בהליכי גירושין לא תמיד מיידעים את בני זוגם אודות רכוש מסוים שיש להם

חקירות אישות

חקירות אישות נותנות מענה ותשובות ברורות הן בפן האישי והן בפן העסקי, בכך שהם מספקות תשובות ברורות הן לעניין הבגידה (במגבלות הקיימות בחוק ) והן בכל הקשור לאיתור רכוש או נכסים שהועלמו מבן הזוג.

מהי מטרתו הממוקדת של ביצוע מעקב?

המטרה המבוצעת בתיק היא תיעוד שגרת יומו של האובייקט הנעקב, למידת פעולותיו השונות המתבצעות במהלך זמן המעקב וקבלת אינדיקציות ופרטי מידע שונים הנוגעים לנעקב ולתיק החקירה. במהלך המעקבים תתועדנה בתמונות סטילס המבוצעות במצלמות סמויות, נקודות התנהלות מהותיות, אשר תוכלנה לשמש לצורך הצגתן כראיות קבילות בבית המשפט. לאורך כל המעקב, מעודכן הלקוח באופן שוטף בהתרחשויות הנצפות

מודיעין עסקי

מידע על מתחרים – איסוף מידע אודות פעולות של מתחרים על מנת שתוכלו להיות תמיד צעד אחד לפניהם. מידע על מתחרים פוטנציאליים – איתור מתחרים פוטנציאליים אשר עתידים לקום לכם, לטובת ניהול נכון יותר של הפעולות הבאות שלכם. מידע על לקוחות וספקים – כי תמיד חשוב לדעת עם מי יש לכם עסק – תרתי משמע.

האזנות סתר לטלפון נייד

אנו נבדוק ובמידה ונאתר מכשירי ציתות נדווח לכם על כך, ואף נסיר לבקשתכם את התוכנה שבאמצעותה האזינו למכשיר שלכם ואו נייעץ לכם כיצד ובאיזה מהלכים לנקוט בעקבות גילויי העובדה שהאזינו לכם.  

מודיעין עסקי לצורך יתרון

מודיעין על הזדמנויות חדשות – כי חשוב לדעת מה עומדים לפתח בתחום שלכם כדי להיות הראשונים שיקפצו על העגלה ויקצרו את התהילה. מודיעין אודות העובדים שלכם – כי אם אתם חושדים שעובד מסוים מבצע מעילה בכספי החברה או שעובד מבצע ריגול עסקי לטובת חברה אחרת, חשוב שתדעו את האמת ותנקטו בכל הצעדים המתבקשים.

כיצד מתנהל המעקב?

מעקב מקצועי מתבצעים, לרוב, בצוות המורכב משני עוקבים, אשר אחד מהם רוכב על אופנוע ואילו העוקב השני נוהג ברכב, וזאת, כדי להתכונן לאפשרות כי אובייקט המעקב יבחר להתנייד באופנים שונים, כמו גם לצורך הסתרת עצם המעקב מהאובייקט. בהתאם לכך, במקרים מסוימים, בעת הצורך, יבוצע מעקב רגלי, כאשר האובייקט יבחר לנוע בהליכה במקום בנסיעה

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.
    צור קשר
    שינוי גודל גופנים