שאלות נפוצות

אני עומד להיפגש עם החוקר, מה עלי להכין?

ראשית מוכנות נפשית, כי כל חקירה עשויה להציף ממצאים שאינם תמיד נעימים. בנוסף, רצוי להכין דף על כל השאלות שיש לכם ועם מגוון נתונים שעשויים להיות חשובים. כך למשל רצוי לרשום תאריכים, כתובות ושמות רלוונטיים.

באיזה שלב כדאי לערב חוקר פרטי?

הניסיון הרב מלמד שברגע שמתעורר החשד הראשוני והוא אינו חולף בתום כמה ימים, אין לחכות יותר מדי, אלא צריך לפנות אל משרד חקירות, כך שהנושא יטופל באופן מקצועי ומכם תיחסך תחושת החמצה וחוסר אונים.

תוך כמה זמן אקבל תשובות?

מצד אחד לא ניתן לדעת בדיוק מתי החקירה תגיע לתומה, ומצד שני כן נהוג לקבוע עוד בתחילת החקירה לוח זמנים. בכול אופן החקירה מתבצעת בצמוד לתכנון ידוע מראש ולצד עדכון שוטף של הלקוח.

מה התפקיד שלי בעת החקירה?

בעיקר להיות זמין לקבל מידע ולעמוד מהצד – להמשיך ולשדר שגרה כרגיל, כי הרבה פעמים חשוב שהצד שנחקר לא יחשוד, אלא ישמור על התנהלות שוטפת.

רוצה לפנות לחוקר פרטי אך חושש שהצד השני יגלה – מה עושים?

אין צורך לחשוש שמושא החקירה יעלה על מזמין השירות. החוקר מחויב לשמור על דיסקרטיות מלאה ואת פרטי החקירה חסויים. בנוסף, בלא מעט מקרים מושא החקירה כלל לא מודע לעובדה שהוא נחקר, אלא אם כן מזמין השירות מבקש לאמת אותו עם הממצאים ואז הדבר נעשה בתאום .

כיצד מתבצע הליך החקירה?

עבור כל מקרה נבחרים כלי מעקב מעט שונים. כך למשל ניתן לעקוב ברגל או מהרכב, ניתן להכין סיפור כיסוי מתאים לדמות מסוימת שתתחבר ותתשאל, ניתן להיעזר במצלמות סמויות ובמכשיר הקלטה והאזנה, ואף ניתן לבצע חקירות מידענות ברשתות החברתיות ובשרתי החיפוש תוך שימוש בתוכנות ייעודיות באופן כללי לכל מקרה "נתפר" השימוש היעודי המתאים ובמרבית המקרים משולבים האמצעים זה בזה לקבלת תמונה כוללת

אני חושד שעוקבים אחרי, יש טעם שגם אני איעזר בחוקר?

כמובן! בעגה המקצועית בדיקת מעקב קרויה "אבטחת פעילות מודיעינית" – אפ"מ. תהליך זה מבצעים באמצעות צוות עוקבים, מתוך מטרה לאתר עוקבים סמויים מטעמו של לקוח אחר. כמו כן, הרבה פעמים צץ צורך משלים – לבחון האם קיימים מכשירי הקלטה באזור, ופה ניתן להיעזר בציוד ייעודי שסורק באופן מקיף האם נמצאים בקרבת מקום מכשירי האזנה. לויצמן יער חקירות ציוד לגילוי האזנות  שעלותו עשרות אלפי דולרים מכל סוג שהוא והבדיקה נעשית על ידי טכנאי שהוא עובד החברה ולא קבלן חיצוני כך אין חשש שדווקא הבודק הוא זה שישים האזנה במסווה של הבדיקה לגילוי האזנה….

ידוע לי שהאזנה לטלפון משרתת את החוקר, אך האם זה חוקי?

אסור על פי חוק להאזין לשיחה, עם זאת מותר להקליט שיחה כל עוד החוקר הוא חלק מהשיחה, והפעולה בהחלט נחשבת חוקית.

האם חוקר פרטי יכול להשיג גישה למאגרי מידע חסויים?

אומנם גם לחוקר פרטי אסור להשיג גישה למאגרי מידע חסויים, אך מצד שני קימיים הרבה מאד מאגרי מידע בתשלום שלחוקר גישה אליהם  וכן ניתן כמובן להשיג מגוון פרטים חשובים, בדרך יצירתית ומקורית.

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.

    צור קשר