בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף לעובד

כוחו של כל ארגון נעוץ ללא ספק בעובדים שלו, כאשר נאמנותם ועבודתם הטובה מצעידה אותו קדימה. יחד עם זאת, אותם עובדים עצמם עלולים להיות גם עקב האכילס שלו, במצב שבו הם לא נאמנים ומועלים באמון שניתן בהם. כאן נכנסת לתמונה בדיקת פוליגרף לעובד. בדיקה זו נערכת כצעד משלים לחקירות סמויות ואו במסגרת בדיקות מהימנות לאירוע ספציפי.

במקרים רבים נערכות הבדיקות כצעד מנע אחת לתקופה כשמטרתן שמירה על "מתח בריא" בעסק ומניעת תופעות כגון זליגת מידע גניבות מעילות וכדומה, בדרך כלל נבדקים בשגרה אנשים שעובדים במקומות רגישים בעסק, אך הבדיקה יכולה להתרחב לכל מי שקשור לאירוע הרלוונטי.

מתי הפוליגרף הוא חלק מהשגרה?

במערכת הביטחון ובחלק ממשרדי הממשלה, בדיקות הפוליגרף ברורות מאליהן ומהוות חלק משגרת התעסוקה עבור העובדים, ובוודאי עבור אלו מהם שממלאים תפקידים רגישים. חוסר נאמנות של עובד במקומות כאלה עלולה לעלות מחיר כבד למדינה ולאזרחיה, ולכן מקובל לערוך בדיקת פוליגרף לעובד עם כניסתו לתפקיד, ולאחר מכן מדי כמה שנים. מעבר לזאת, במקומות רגישים במיוחד, העובדים יכולים להתבקש לעבור את הבדיקה בתחילתו של כל פרויקט. במצב כזה, הבדיקה היא חלק בלתי נפרד מתנאי ההעסקה של העובד, ולכן הדרישה לעבור אותה טבעית לחלוטין.

בדיקות פוליגרף במגזר העסקי

בדיקות פוליגרף מיושמות כיום גם בקבלת עובדים למשרות בכירות במגזר העסקי. גם כצעדי מנע וגם עקב אירוע ספציפי חשוב לזכור שכמעט כל חברה היום עובדת בתוך סביבה תחרותית, והעברת מידע רגיש לגורמים לא מורשים עלול לפגוע באופן חמור ואף אנוש בחברה.

חברות רבות חוששות מלקבל לעבודה אנשים לא נאמנים, ולכן מבצעים בדיקות פוליגרף  גם עבור מגויסים שמיועדים לתפקידים בכירים ורגישים, בעלי נגישות גבוהה למידע רגיש עבור החברה. ויצמן יער חקירות הוא אחד המובילים בישום בדיקות פוליגרף בכל ההיבטים שצוינו לעייל.

משרד החקירות ויצמן יער הוא משרד החקירות הפרטי הגדול ביותר בישראל. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם כדי להוציא את האמת לאור.

מתי מבצעים בדיקת פוליגרף?

ישנם גם מצבים שבהם יש לבצע בדיקת פוליגרף לעובד בעקבות מעילה, גניבה או מעשה חמור אחר שקרה בעסק. העובדים שיתבקשו לעבור פוליגרף יהיו כאלו שהיו מעורבים ואו שהוחשדו מסיבה זו או אחרת בשייכות לאירוע. ראוי להדגיש כי הבדיקה גם מנקה ומזכה את מי שלא היה מעורב במעשה כנגד החברה ומעניקה לו סוג של "תעודת הכשר" שהוא נקי ואינו מעורב באירוע ובכך ניתן להמשיך ולעבוד עימו באמון מלא. בדיקת הפוליגרף תהיה בדרך כלל חלק מחקירה כללית, גלויה או סמויה, שמתנהלת בארגון ולאו דווקא הראייה היחידה .

בדיקות פוליגרף – משימה למקצוענים!

לא משנה מהי הסיבה לביצוע הפוליגרף, תוצאותיו בעלות חשיבות קריטית לארגון. מסיבה זו חשוב לפנות לחברה מקצועית, שיודעת לבצע את הבדיקה בצורה נכונה ומדויקת עד כמה שניתן. משרד חקירות ויצמן יער הוא מהמובילים בתחום בעל ניסיון עשיר ביותר בביצוע בדיקות פוליגרף לעובדים, והוא מעמיד לרשותכם את ניסיונו הרב.

לפרטים נוספים צרו קשר: 03-5627777​

חקירות כלכליות

בדיקת פוליגרף פרטית

בדיקת פוליגרף נועדה לבדוק אם האדם שבאמצעותו הוא נבדק דובר אמת או משקר. פעולתו של המכשיר מבוססת על ההנחה שכאשר אדם משקר מתרחשות בגופו תגובות פיזיולוגיות בלתי נשלטות ורצוניות כמו: רעד, דפיקות לב, הזעה, עלייה בלחץ דם ועוד. מפעיל המכשיר הוא אדם מיומן המתמחה פעילות זאת ויש חשיבות רבה לאופן הבדיקה שחייבת להיעשות על ידי מכשיר תקני. הבדיקה נדרשת בנסיבות שונות. ניתן לקבל שירות זה בחברת "ויצמן יער חקירות" בעל הניסיון בתחום.

 

בדיקת פוליגרף – איך מתבצעת?

במהלך בדיקת פוליגרף, הנבדק מחובר אל המכשיר באמצעות אלקטרודות המסוגלות לזהות את תגובות פיזיולוגיות הללו והן מסמנות אותן על הפלט הנפלט ממנו. טרם הבדיקה מעיין המומחה בחומר הרקע ומנסח שאלות מתאימות. ניסוח אופטימאלי של שאלות כאלו הינו מרכיב חשוב בבדיקה עצמה ומסייע להסיק מסקנות נכונות. התהליך מתחיל בשיחה מקדימה עם הנבדק לאחר שהוא זוהה באופן ודאי ונבדק מצבו הבריאותי והנפשי. הנבדק חותם על טופס השאלות המוסכמות, ובכך, מסכים חוקית להישאל עליהן. השאלות עצמן הן קצרות, פשוטות וברורות ככל האפשר, וכאלו אשר התשובה עליהן היא חיובית או שלילית. לאחר הבדיקה מתבצע ניתוח של התשובות ועל סמך התגובות לאותן שאלות ניתן יהיה לבדוק אם הנבדק, אכן, שיקר ביחס לשאלות הספציפיות הללו. את הדו"ח הנכתב מעבירים למזמינו. לא ניתן לכפות בדיקה על אנשים, לא ניתן לבדוק ילדים מתחת לגיל 12, וכן, נשים בהיריון. לא מקובל לבדוק אנשים החולים במחלת נפש ללא אישור מוסמך. קיימות הנחיות נוספות וברורות שיש להקפיד עליהן.

 

פוליגרף לעובדים ולמגוון מטרות נוספות

הפוליגרף יכול לשמש כראיה במשפט אזרחי כאשר שני הצדדים מסכימים לכך. במשפט פלילי אין מכירים בו, אבל הוא יכול לשמש כלי יעיל בעת חקירות. בדיקות פוליגרף נעשות לצורך בדיקת מהימנות אנשים, בעת חקירות, בעת מיון לקליטת עובדים בחברה, להוכחת חפותו של אדם נוכח האשמה חמורה שהוטחה בו ועוד. הניסיון מלמד כי בדיקות פוליגרף מצליחות לקבוע בסבירות רבה אם הנבדק משקר ומסייעות רבות למזמינים אותן. מומלץ להזמין בדיקות אצל חברת "ויצמן יער חקירות" בעלת המוניטין בנושא אשר מומחיה למדו את התחום באופן יסודי.

באיזה מקרים מבצעים חקירה כלכלית?

ירושה – אנשים מבוגרים אשר מסיבה מסוימת מעוניינים להוריש סכום מסוים של כסף או רכוש ספציפי לאדם שאינו נמצא ברשימת היורשים החוקיים, יכול לנסות להסתיר את הרכוש או את הכספים. גירושין –בני זוג הנמצאים בהליכי גירושין לא תמיד מיידעים את בני זוגם אודות רכוש מסוים שיש להם

מעקבים

מעקב נחשב לאחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר במסגרת עבודתו של החוקר הפרטי. מאחר ומעקבים אודות אובייקט (או אובייקטים) החקירה מבוצעים באופן סמוי לחלוטין, מעקבים אלה מסייעים בהשגתן ובהבאתן של הראיות הקונקרטיות לבית המשפט ואף מסייעים בקבלת תמונת המצב האובייקטיבית בזמן אמת. אי לכך, עבור חוקר פרטי, מעקבים הם האמצעי היעיל ביותר להשגת המידע הרלוונטי הנדרש […]

סוגי מעקבים

מעקבים המבוצעים במסגרת חקירה כלכלית אודות האובייקט – במעקבים מסוג זה, ייבחנו עיסוקיו השונים של אובייקט החקירה, כמו גם ביקורים ופגישות שלו בגופים פיננסיים שונים (כדוגמת בנקים, למשל). מעקבים המבוצעים במסגרת איסוף מידע עסקי – מעקבים מסוג זה יעסקו בזיהוי השותפים העסקיים של המתחרה (למשל, לקוחות, ספקים, משקיעים וכד').

מתי יש צורך בחקירה כלכלית

עסקאות מיזוג – לפני ביצוע עסקת מיזוג עם בעליה של חברה אחרת, בכדי להיות בטוחים שיש לכם את כל המידע לגבי הנכסים שנמצאים בבעלות אותה חברה . חובות כספיים – במקרה של חוב כספי שצריך לממש, חוקר כלכלי ימפה את עסקיו ונכסיו של בעל החוב, אז ניתן לעקל אותם למימוש החוב.

כיצד מתנהל המעקב?

מעקב מקצועי מתבצעים, לרוב, בצוות המורכב משני עוקבים, אשר אחד מהם רוכב על אופנוע ואילו העוקב השני נוהג ברכב, וזאת, כדי להתכונן לאפשרות כי אובייקט המעקב יבחר להתנייד באופנים שונים, כמו גם לצורך הסתרת עצם המעקב מהאובייקט. בהתאם לכך, במקרים מסוימים, בעת הצורך, יבוצע מעקב רגלי, כאשר האובייקט יבחר לנוע בהליכה במקום בנסיעה

חקירה כלכלית – צעד אחר צעד

חקירה כלכלית מתנהלת כאשר דבר מוביל לדבר, מסמך יכול לרמוז על כך שלאדם או חברה נכסים בחו"ל או חשבונות שלא הצהיר עליהם. השילוב בין מעקב, חקירות בכיסוי וגילוי ובדיקת מסמכים שונים יביאו בסופו של דבר לגילוי המצב האמתי של האדם או החברה במישור הכלכלי

האזנות סתר לטלפון נייד

אנו נבדוק ובמידה ונאתר מכשירי ציתות נדווח לכם על כך, ואף נסיר לבקשתכם את התוכנה שבאמצעותה האזינו למכשיר שלכם ואו נייעץ לכם כיצד ובאיזה מהלכים לנקוט בעקבות גילויי העובדה שהאזינו לכם.  

מודיעין עסקי

מידע על מתחרים – איסוף מידע אודות פעולות של מתחרים על מנת שתוכלו להיות תמיד צעד אחד לפניהם. מידע על מתחרים פוטנציאליים – איתור מתחרים פוטנציאליים אשר עתידים לקום לכם, לטובת ניהול נכון יותר של הפעולות הבאות שלכם. מידע על לקוחות וספקים – כי תמיד חשוב לדעת עם מי יש לכם עסק – תרתי משמע.

מהי מטרתו הממוקדת של ביצוע מעקב?

המטרה המבוצעת בתיק היא תיעוד שגרת יומו של האובייקט הנעקב, למידת פעולותיו השונות המתבצעות במהלך זמן המעקב וקבלת אינדיקציות ופרטי מידע שונים הנוגעים לנעקב ולתיק החקירה. במהלך המעקבים תתועדנה בתמונות סטילס המבוצעות במצלמות סמויות, נקודות התנהלות מהותיות, אשר תוכלנה לשמש לצורך הצגתן כראיות קבילות בבית המשפט. לאורך כל המעקב, מעודכן הלקוח באופן שוטף בהתרחשויות הנצפות

מתי כדאי להזמין חקירת איתור נכסים?

 בעת גירושין – בני זוג שמחליטים להיפרד צריכים לחלק ביניהם את הרכוש. אם מתעורר חשד שלאחד מבני הזוג יש רכוש או נכסים שהוא לא דיווח עליהם. כאשר צריך לחלק ירושה- על מנת להיות בטוחים שאכן מחלקים את כל הרכוש ושאותו אדם שנפטר לא החזיק ברכוש או בנכסים נוספים בארץ ובחו"ל .

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.
    צור קשר
    שינוי גודל גופנים