מתי מבצעים חקירה כלכלית?

מתי מבצעים חקירה כלכלית?

חוקר פרטי מסייע רבות כאשר מתעורר הצורך לבצע חקירה כלכלית, חקירה שמבקשת לאסוף נתונים אמינים ומדויקים אודות נושא שנוגע למצבו הכלכלי של אדם או עסק מסוים.

מתי צץ הצורך בחקירה כלכלית ואלו נדבכים היא כוללת?

4 מצבים מובילים

צורך בחקירה כלכלית עשוי להתעורר במגוון מצבים, להלן מספר דוגמאות:

✔️ בעיות שנוגעות לגירושין – לא פעם בעת הליך גירושין הבעל נדרש לשלם מזונות בהתאם למצבו הכלכלי, מצב שבין היתר מוערך בהתאם לסך הנכסים והחשבונות שעומדים לרשותו. במקרים אלו אחד מבני הזוג נוטה להסתיר רכוש וממון ששייך להם. כאשר אחד מהם חושד שאכן זהו המקרה, מעורבות של חקירות כלכליות בהחלט יתרמו רבות – יסייעו לחשוף את המצב הכלכלי האמיתי.

✔️ איתור חייבים וגביית חובות – אנשים החייבים כספים רבים נוטים להיות פחות נגישים וקשה לאתר אותם, ולו מתוך כוונות זדון. כאשר זהו המצב חקירה כלכלית תסייע למצוא את אותו אדם, ומכאן שגם להחזיר את החוב שעומד על הפרק. אותו הדבר תקף גם כשאדם חייב סכומים גדולים וטוען שאינו יכול לשלם. כמו כן, הרבה פעמים חקירה זו נערכת בכדי להבין האם כדאי לנקוט בצעדים משפטיים, כי מאוד ייתכן שהסכום שעומד על הפרק אינו שווה את הזמן ואת המאמץ.

✔️ איסוף מידע עסקי – איסוף מידע עסקי לא פעם מהווה שחקן מכריע בקבלת החלטות עסקיות ובהגנה על המידע ששייך לחברה. החקירה עשויה לסייע בכול הנוגע למיזוגים, רווחים, השקעות כספיות וכדומה.

✔️ עיקולים – בעולם העיקולים חשוב לדעת מהו מצבו האמתי של אותו אדם שחייב כספים, ועל כן חקירה כלכלית עשויה לחשוף מידע קריטי אודות מקום המגורים, מצב הרכוש וכדומה.

צרכים עיקריים

בעיקרון חקירות כלכליות יש לבצע בכול פעם שמתעורר הצורך להשיג פרטים אישיים וכתובת מעודכנת, בכול פעם שמתעורר הצורך לאתר כלי רכב, חשבון בנק ונכסי נדל"ן, ואף בכול פעם שמבקשים לבחון האם קיימים מקורות הכנסה לא ידועים, תביעות משפטיות, בעלות על מניות ומגוון ביטוחים (קרי קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכדומה).

דגשים חשובים

כאשר מבצעים חקירה כלכלית, מאוד חשוב לשמור על דיסקרטיות, ולו באמצעות מעקב ויכולת טכנולוגית. בנוסף, חשוב ביותר שעבודת הבילוש תהיה חוקית, אחרת היא לא תהיה קבילה בבית המשפט ואף עשויה לסבך עם החוק – סיכון מיותר.

יש ספק אין ספק

אם גם אתם עומדים מול סיטואציה שמצריכה להבין מהו מצבו הכלכלי של הצד השני, או למצוא אדם (או נכס כזה או אחר).
ניתן לסגור את הפינה באופן פשוט, דיסקרטי ומהיר, וזאת באמצעות פנייה אל חברת החקירות הגדולה והמצליחה בארץ – ויצמן יער חקירות, מעל 40 שנות ניסיון בתחום החקירות הפרטיות והכלכליות.

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.

    Contact