מתי מבצעים חקירה כלכלית?

מתי מבצעים חקירה כלכלית?

חוקר פרטי מסייע רבות כאשר מתעורר הצורך לבצע חקירה כלכלית, חקירה שמבקשת לאסוף נתונים אמינים ומדויקים אודות נושא שנוגע למצבו הכלכלי של אדם או עסק מסוים.

מתי צץ הצורך בחקירה כלכלית ואלו נדבכים היא כוללת?

4 מצבים מובילים

צורך בחקירה כלכלית עשוי להתעורר במגוון מצבים, להלן מספר דוגמאות:

✔️ בעיות שנוגעות לגירושין – לא פעם בעת הליך גירושין הבעל נדרש לשלם מזונות בהתאם למצבו הכלכלי, מצב שבין היתר מוערך בהתאם לסך הנכסים והחשבונות שעומדים לרשותו. במקרים אלו אחד מבני הזוג נוטה להסתיר רכוש וממון ששייך להם. כאשר אחד מהם חושד שאכן זהו המקרה, מעורבות של חקירות כלכליות בהחלט יתרמו רבות – יסייעו לחשוף את המצב הכלכלי האמיתי.

✔️ איתור חייבים וגביית חובות – אנשים החייבים כספים רבים נוטים להיות פחות נגישים וקשה לאתר אותם, ולו מתוך כוונות זדון. כאשר זהו המצב חקירה כלכלית תסייע למצוא את אותו אדם, ומכאן שגם להחזיר את החוב שעומד על הפרק. אותו הדבר תקף גם כשאדם חייב סכומים גדולים וטוען שאינו יכול לשלם. כמו כן, הרבה פעמים חקירה זו נערכת בכדי להבין האם כדאי לנקוט בצעדים משפטיים, כי מאוד ייתכן שהסכום שעומד על הפרק אינו שווה את הזמן ואת המאמץ.

✔️ איסוף מידע עסקי – איסוף מידע עסקי לא פעם מהווה שחקן מכריע בקבלת החלטות עסקיות ובהגנה על המידע ששייך לחברה. החקירה עשויה לסייע בכול הנוגע למיזוגים, רווחים, השקעות כספיות וכדומה.

✔️ עיקולים – בעולם העיקולים חשוב לדעת מהו מצבו האמתי של אותו אדם שחייב כספים, ועל כן חקירה כלכלית עשויה לחשוף מידע קריטי אודות מקום המגורים, מצב הרכוש וכדומה.

צרכים עיקריים

בעיקרון חקירות כלכליות יש לבצע בכול פעם שמתעורר הצורך להשיג פרטים אישיים וכתובת מעודכנת, בכול פעם שמתעורר הצורך לאתר כלי רכב, חשבון בנק ונכסי נדל"ן, ואף בכול פעם שמבקשים לבחון האם קיימים מקורות הכנסה לא ידועים, תביעות משפטיות, בעלות על מניות ומגוון ביטוחים (קרי קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכדומה).

דגשים חשובים

כאשר מבצעים חקירה כלכלית, מאוד חשוב לשמור על דיסקרטיות, ולו באמצעות מעקב ויכולת טכנולוגית. בנוסף, חשוב ביותר שעבודת הבילוש תהיה חוקית, אחרת היא לא תהיה קבילה בבית המשפט ואף עשויה לסבך עם החוק – סיכון מיותר.

יש ספק אין ספק

אם גם אתם עומדים מול סיטואציה שמצריכה להבין מהו מצבו הכלכלי של הצד השני, או למצוא אדם (או נכס כזה או אחר).
ניתן לסגור את הפינה באופן פשוט, דיסקרטי ומהיר, וזאת באמצעות פנייה אל חברת החקירות הגדולה והמצליחה בארץ – ויצמן יער חקירות, מעל 40 שנות ניסיון בתחום החקירות הפרטיות והכלכליות.

חקירה כלכלית – צעד אחר צעד

חקירה כלכלית מתנהלת כאשר דבר מוביל לדבר, מסמך יכול לרמוז על כך שלאדם או חברה נכסים בחו"ל או חשבונות שלא הצהיר עליהם. השילוב בין מעקב, חקירות בכיסוי וגילוי ובדיקת מסמכים שונים יביאו בסופו של דבר לגילוי המצב האמתי של האדם או החברה במישור הכלכלי

מהי מטרתו הממוקדת של ביצוע מעקב?

המטרה המבוצעת בתיק היא תיעוד שגרת יומו של האובייקט הנעקב, למידת פעולותיו השונות המתבצעות במהלך זמן המעקב וקבלת אינדיקציות ופרטי מידע שונים הנוגעים לנעקב ולתיק החקירה. במהלך המעקבים תתועדנה בתמונות סטילס המבוצעות במצלמות סמויות, נקודות התנהלות מהותיות, אשר תוכלנה לשמש לצורך הצגתן כראיות קבילות בבית המשפט. לאורך כל המעקב, מעודכן הלקוח באופן שוטף בהתרחשויות הנצפות

סוגי מעקבים

מעקבים המבוצעים במסגרת חקירה כלכלית אודות האובייקט – במעקבים מסוג זה, ייבחנו עיסוקיו השונים של אובייקט החקירה, כמו גם ביקורים ופגישות שלו בגופים פיננסיים שונים (כדוגמת בנקים, למשל). מעקבים המבוצעים במסגרת איסוף מידע עסקי – מעקבים מסוג זה יעסקו בזיהוי השותפים העסקיים של המתחרה (למשל, לקוחות, ספקים, משקיעים וכד').

מתי כדאי להזמין חקירת איתור נכסים?

 בעת גירושין – בני זוג שמחליטים להיפרד צריכים לחלק ביניהם את הרכוש. אם מתעורר חשד שלאחד מבני הזוג יש רכוש או נכסים שהוא לא דיווח עליהם. כאשר צריך לחלק ירושה- על מנת להיות בטוחים שאכן מחלקים את כל הרכוש ושאותו אדם שנפטר לא החזיק ברכוש או בנכסים נוספים בארץ ובחו"ל .

מודיעין עסקי לצורך יתרון

מודיעין על הזדמנויות חדשות – כי חשוב לדעת מה עומדים לפתח בתחום שלכם כדי להיות הראשונים שיקפצו על העגלה ויקצרו את התהילה. מודיעין אודות העובדים שלכם – כי אם אתם חושדים שעובד מסוים מבצע מעילה בכספי החברה או שעובד מבצע ריגול עסקי לטובת חברה אחרת, חשוב שתדעו את האמת ותנקטו בכל הצעדים המתבקשים.

מודיעין עסקי

מידע על מתחרים – איסוף מידע אודות פעולות של מתחרים על מנת שתוכלו להיות תמיד צעד אחד לפניהם. מידע על מתחרים פוטנציאליים – איתור מתחרים פוטנציאליים אשר עתידים לקום לכם, לטובת ניהול נכון יותר של הפעולות הבאות שלכם. מידע על לקוחות וספקים – כי תמיד חשוב לדעת עם מי יש לכם עסק – תרתי משמע.

מעקבים

מעקב נחשב לאחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר במסגרת עבודתו של החוקר הפרטי. מאחר ומעקבים אודות אובייקט (או אובייקטים) החקירה מבוצעים באופן סמוי לחלוטין, מעקבים אלה מסייעים בהשגתן ובהבאתן של הראיות הקונקרטיות לבית המשפט ואף מסייעים בקבלת תמונת המצב האובייקטיבית בזמן אמת. אי לכך, עבור חוקר פרטי, מעקבים הם האמצעי היעיל ביותר להשגת המידע הרלוונטי הנדרש […]

מעקבים

מעקב נחשב לאחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר במסגרת עבודתו של החוקר הפרטי. מאחר ומעקבים אודות אובייקט (או אובייקטים) החקירה מבוצעים באופן סמוי לחלוטין, מעקבים אלה מסייעים בהשגתן ובהבאתן של הראיות הקונקרטיות לבית המשפט ואף מסייעים בקבלת תמונת המצב האובייקטיבית בזמן אמת. אי לכך, עבור חוקר פרטי, מעקבים הם האמצעי היעיל ביותר להשגת המידע הרלוונטי.  

חקירת איתור נכסים

לפני כניסה לשותפות  עם גורם לא מוכר, בדיקת הנכסים של אותו גוף תסייע לכם להחליט האם מדובר בגורם רציני ויציב שכדאי להתקשר איתו.  הסכם ממון – בכדי לדעת האם מה שמבטיח בן הזוג הוא ריאלי נין לבדוק בצורה דיסקרטית איזה נכסים יש או אין לבן הזוג המיועד.  

חקירות אישות

חקירות אישות נותנות מענה ותשובות ברורות הן בפן האישי והן בפן העסקי, בכך שהם מספקות תשובות ברורות הן לעניין הבגידה (במגבלות הקיימות בחוק ) והן בכל הקשור לאיתור רכוש או נכסים שהועלמו מבן הזוג.

צור קשר

ויצמן יער קיים מזה כ-40 שנה ונחשב למשרד הגדול והמוביל בתחום החקירות והמודיעין העסקי עם כ-70 עובדים מורשים מטעם משרד המשפטים. בין לקוחותינו נמנים משרדי עורכי דין מובילים, חברות מסחריות מהמובילות במשק וגופים ממשלתיים וציבוריים. אנחנו מתחייבים ליחס אישי, דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות.
    צור קשר
    שינוי גודל גופנים